استنلس استیل را بیشتر بشناسیم!؟

استنلس استیل

 

توجه داشته باشید بر خلاف آنچه که به صورت عمومی تصور می گردد که استنلس استیل زنگ نمی زند ، استنلس استیل بخاطر ترکیب الکترونی آن امکان زنگ زدن را دارد.

استنلس استیل را بیشتر بشناسیم!؟

استنلس استیل با افزایش ۵/۱۰ درصد کروم به فولاد معمولی بوجود می آید بنابراین هر استنلس استیلی که کمتر از ۵/۱۰ درصد کروم داشته باشد نباید آنرا استنلس استیـل دانست .

 

نیکل و ترکیبات دیگر خواص دیگری را در استنلس استیل افزایش می دهند.برای مثال ، عنصر نیکل خواص قابلیت فرم دهی ، شفاف بودن ومقاومت در دمای بالا را به استنلس استیل می بخشد.

استنلس استیلها را بیشتر بشناسیم!؟

استنلس استیل همانگونه که ذکر شده با افزودن ۵/۱۰ درصد کروم به فولاد به وجود می آید این ترکیب در مجاورت اکسیژن موجود در هوا به اکسید کروم Cr2O3 تبدیل می شود ضخامت این پوشش ۱۳۰ انگستروم Angstroms می باشد .

استنلس استیلها را بیشتر بشناسیم!؟

( هر انگستروم معادل یک صد میلیونیم سانتیمتر است) وبلا فاصله روی آهن را گرفته و مانع از زنگ زدگی آن می گردد. این پوشش آگر چه مانند سرامیک سخت است ولی آسیب پذیر می باشد وبه مجرد خراش چنانچه اکسیژن کافی درمحیط موجود نباشد امکان تشکیل لایه مجدد را پیدا نکرده و به تدریج دچار زنگ زدگی می گردد .

استنلس استیلها را بیشتر بشناسیم!؟

به خاطر همین مطلب است که وقتی یک واشر استنلس استیل را همراه با یک واشر لاستیکی به شدت محکم می کنیم به مرور زمان در اثر کمبود اکسیژن دچار زنگ زدگی می شود . این موضوع شایان توجه است که در اثر فرم دهی خمکاری و سایر عملیات مرتبا این پوشش از بین میرود و تشکیل می گردد.

استنلس استیلها را بیشتر بشناسیم!؟

استنلش استیل در مقابل آب دریا که مقدار زیادی نمک دارد و همچنین آب های که دارای کلر زیاد هستند ، دچار آسیب می گردد زیرا کلر در سطح خارجی استنلش استیل اثر گذار بوده و در صورتی که خحراش بر روی سطح استنلس استیلها باشد امکان ترمیم آن را پیدا نمی کند و از همین مجرای کوچک ، آب های با نمک بالا یا کلر زیاد هر روز شروع به تخریب استنلس استیل می ننماید

 

و این اثر به صورت لک های زنگ زدگی ملاحظه و به تدریج گسترش پیدا می نماید .

استنلس استیلها را بیشتر بشناسیم!؟

انچه که بایستی در مورد استنلس استیـل و مشتقات آن مورد توجه قرار داد اینست که استنلس استیل بایستی مرتب با هوا در تماسباشد و اگر در اثر کار سرد مثل خمکاری ، برش ، فرم دهی و غیره پوشش سطحی آن دچار آسیب شده باشد و در مجاورت اکسیژن نباشد ، دچار زنگ زدگی خواهد شد.

استنلس استیلها را بیشتر بشناسیم!؟

لوله های استنلس استیل که شرکت لعران از آن استفاده می نماید از گروه ۳۰۰ می باشد . استنلس استیل های این گروه غیر مغناطیسی بوده و دارای ۱۹ درصد کروم و ۱۰ درصد نیکل می باشد از معروفترین و کاربردی ترین استنلس استیل های این گروه میتوان نوع L316 ، ۳۰۴ و ۳۰۹S را نام برد . با توجه به کاربرد های مختلف و شناسایی محل کاربرد می توان از گردیدهای متفاوتی استفاده نمود

استنلس استیلها را بیشتر بشناسیم!؟

در مورد المنت استنلس استیـل نظر به نامشخص و مطمئن نبودن منابع تولید و نوع واردات که اغلب بدون دانش فنی صحیح وارد کشور می شود به هیچ عنوان نمی توان صرفا به اظهار نظر فروشنده متکی بود زیرا تشخیص نوع استنلس استیل اسید مقاوم یا آتش مقاوم برای هیچ فروشنده ای امکان پذیر نمی باشد مگر با ارائه مدارک و اسناد.

Stainless steel

مثلا نوع اسید مقاوم را مبادرت به خرید می نماییم در این صورت هرگز نباید به صرف اسـتنلس استیل بودن تصور نمود که پاسخنهایی را داشته باشد و انتظارات ما را بر آورده می نماید شرکت لعران قادر به ارائه گواهی آلیاژ مصرفی خود در هر موردذ می باشد و عملکرد آن را در کاربردهای مصرفی تضمین می نماید.

Stainless steel

جنبه اقتصاد انتخاب نیز مهم است ، اگر شما قرار است یک المنت را دایکست کنید استفاده از المنت آهنی مقرن به صرفه تر است یا اگر قرار است آب را در یک سیکل بسته گرم کنید باید از المنت های آهنی استفاده شود نه استنلس استیلها ( در صورتیکه آب در یک سیکل بسته عمل کند اکسیژن های فعال آب از بین رفته و خاصیت اکسید کنند گی یا زنگ زدگی را از دست می دهند به شرطی که آب تازه وارد سیستم نشود

استنلس استیل

کلمات کلیدی سئو : استنلس استیل,استیل,اتصالات,استنلس,استنلس استیل,استنلس استیل ها,استنلس استیلها,استیل,ایران مهر استیل,تبدیل,تبدیل استیل,خرید استیل,زانو,زانو استیل,سایت استیل,سه راه,شیر گازی,شیرآلات,شیرگازی,فروش استیل,لوله,ورق,ورق استیل

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *